„Smoothie“-комбинација: бадеми, какао и банана

Кој не преферира многу овошни различни вкусови, тогаш ова Smoothie би требало да му се допаѓа. Потребно е:

salata1 Банана,

½ дланка свежи бадеми (претходно стоени во вода околу 6 часа за да омекнат),

1 супена лажица какао (или доколку сакате вкусот на какаото повеќе да го осетите, ставете ½ лажица),

 

kakao 1 супена лажица овесни снегулки (доколку сакате поголема густина и похранливо smoothie,

1 шолја млеко,

Малку вода (зависно од густината што сакате да ја постигнете)

На здравје! :-)

 

Ц.Б.