Идеи за летни и лесни фризури

Здраво девојки,

Летото е пред нас , а тоа е идеално време за испробување на различни фризури кои може да ги изработите сами дома и со тоа секојдневно да имате средена, интересна и женствена фризура која ќе го надополни секој Ваш аутфит.

Во продолжение може да погледнете 5 интересни туторијали  кои ќе ви помогнат да направите интересни летни фризури кои ќе се вклопат во секој Ваш аутфит ова лето.

2

3

4

5

 

Марија Ѓорѓијоска Анѓелеска, beauty-блогер и сопственик на блогот My Make Up Bag M

photos/ beautystat.com, fashionindustrynetwork.com, fashionindustrynetwork.com, hairstyle.allhairstyle.info, pinterest.com, wallwedding.tsharkas.com

 

*Доколку преземете содржина од mygalalife.com, задолжително е да се постави извор од каде е преземена истата.