„Smoothie“ со бобинки и овесни снегулки

Ви претставуваме одлично ладно smoothie за појадок во топлите летни утра.

2

Потребни состојки:

1 шолја млеко

1 ½ шолја замрзнати бобинки

¼ шолја овесни снегулки

1 супена лажица мед

1 кафена лажица путер од бадеми (по желба)

3

Начин на подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер и изблендирајте. Содржината сипете ја во чаша и декорирајте со малини или капини.

 

На здравје!

 

Е.С.

 

photo1/ aspenspecialtyfoods.com

2/ strongertogether.coop

3/ verybreakfast.com

 

*За примена на препораките во текстовите поврзани со здравје и исхрана, доколку е потребно, претходно консултирајте се со стручно лице.

*Доколку преземете содржина од mygalalife.com, задолжително е да се постави извор од каде е преземена истата.