Smoothie со лубеница и моркови

Ова smoothie  е одлично за освежување и хидратација на организмот во текот на летниот период.

Потребни состојки:

2 шолји сецкана лубеница на коцки

1 ½ супени лажици излупен и исецкан ѓумбир

½ лимон

2 моркови

5-6 коцки мраз

stylecraze.com
stylecraze.com

Начин на подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер и изблендирајте. Содржината сипете ја во две чаши и декорирајте со парче лубеница.

На здравје!

 

Е.С.

 

photo1/ ifoodreal.com

 

*За примена на препораките во текстовите поврзани со здравје и исхрана, доколку е потребно, претходно консултирајте се со стручно лице.

*Доколку преземете содржина од mygalalife.com, задолжително е да се постави извор од каде е преземена истата.