Мода за мажи: Маслинеста боја за есен2017

Оваа есен Ви препорачуваме промена, односно подновување на гардероберот. Темно зелената и маслинестата боја се во тренд оваа есен.

Без разлика на тоа дали станува збор за „кежуал“ или свечена варијанта, маслинестата боја одговара на секоја пригода. Освен тоа, таа е лесна за комбинирање и со другите есенски бои. Може да се избере и комбинира:

„Кежуал“ варијанта.

Јакни.

Одело/сако.

Џемпери…

Е.С.

 

photos/pinterest.com

 

*Доколку преземете содржина од mygalalife.com, задолжително е да се постави извор од каде е преземена истата.