„Smoothie“ со домат, морков и јаболко

Ова smoothie ќе ви ја даде енергијата која ќе Ви биде потребна во текот на целиот ден. Тоа е одличен, лесен и брз појадок во чаша. И, можеби Ви звучи малку чудна комбинацијата на состојките, но Ве предизвикуваме да си го докажете спротивното.

perchancetocook.com
perchancetocook.com

Потребни состојки:

3 домати

2 моркова

1 јаболка

4 коцки мраз

rd.com
rd.com

Начин на подготовка:

Отстранете ги семките од јаболкото и излупете го заедно со доматите. Потоа, сите состојки ставете ги во блендер и изблендирајте. Сервирајте во 2 чаши и декорирајте по парче јаболко или шери домати.

На здравје!

 

Е.С.

 

photo1/ colloque-enfance-sida.org

 

*За примена на препораките во текстовите поврзани со здравје и исхрана, доколку е потребно, претходно консултирајте се со стручно лице.

*Доколку преземете содржина од mygalalife.com, задолжително е да се постави извор од каде е преземена истата.