„Smoothie“ од брусница и портокал

Прекрасно smoothie готово 3 минути. Подгответе си го за ужина или после напорен тренинг во студените денови.

eatfitfuel.com
eatfitfuel.com

Потребни состојки:

1 шолја свежо цеден сок од портокал

1 шолја јогурт со вкус на ванила

1 шолја свежа брусница

2 банани

Екстракт од ванила

5-6 коцки мраз

mybakingaddiction.com
mybakingaddiction.com

Начин на подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер и изблендирајте. Содржината сипете ја во 2 чаши и декорирајте со брусница.

На здравје!

Е.С.

 

photo1/ shugarysweets.com

 

*За примена на препораките во текстовите поврзани со здравје и исхрана, доколку е потребно, претходно консултирајте се со стручно лице.

*Доколку преземете содржина од mygalalife.com, задолжително е да се постави извор од каде е преземена истата.