Галерија: Шорц-комбинации за студени денови

 

Шорцевите се парче летна облека која сеуште можете да ја носите и во есен. Ако сакате да Ви биде топло на нозете, едноставно облечете еднобојни хулахопки или со дезен. Исто така, можете да ги искомбинирате и со чизми над колена.

 

Е.С.

 

Photos/pinterest.com, stylecaster.com, gurl.com, glamradar.com

*Доколку преземете содржина од mygalalife.com, задолжително е да се постави извор од каде е преземена истата.