„Smoothie“ со магданос, јаболко…

Магданосот има специфичен и интензивен мирис и вкус, кој ќе овозможи да си подготвите вкусно smoothie богато со витамини и минерали. Особено ќе биде корисно за лица кои имаат проблеми со срцето и за дијабетичари.

chelleicook.com
chelleicook.com

Потребни состојки:

100гр магданос

1 кива

1 краставица

1 јаболко

Малку ѓумбир

3 коцки мраз

 blog.doctoroz.com
blog.doctoroz.com

Начин на подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер и изблендирајте. Содржината сипете ја во 2 чаши и декорирајте со магданос.

На здравје!

 

Е.С.

 

photo1/ worldlifestyle.com

 

*За примена на препораките во текстовите поврзани со здравје и исхрана, доколку е потребно, претходно консултирајте се со стручно лице.

*Доколку преземете содржина од mygalalife.com, задолжително е да се постави извор од каде е преземена истата.