„Smoothie“ со калинка и банана

Ова smoothie е невообичаено вкусно поради киселоста на калинката во комбинација со блажината на бананата. Можете да си го подготвите за ужина.

withfoodandlove.com
withfoodandlove.com

Потребни состојки:

1 банана

1 шолја исчистени зрна калинка

1/3 шолја грчки јогурт

5 супени лажици млеко

4 коцки мраз

pinterest.com
pinterest.com

Начин на подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер и изблендирајте. Содржината сипете ја во 2 чаши и декорирајте со зрна калинка.

На здравје!

 

Е.С.

 

photo1/ dessertnowdinnerlater.com

 

*За примена на препораките во текстовите поврзани со здравје и исхрана, доколку е потребно, претходно консултирајте се со стручно лице.

*Доколку преземете содржина од mygalalife.com, задолжително е да се постави извор од каде е преземена истата.