Галапро спреј со прополис во ново пакување

Сезона на настинки најчесто попратени со болка во грло, а сите знаеме како болката во грло знае да биде доста непријатна.

Зошто одредени производи со прополис се препорачуваат за вакви ситуации?

Прополисот има антибактерично, антивирусно, антифунгално и антиинфламаторно и антиоксидативно дејство.

Како смолеста супстанца, содржи различни видови на смоли, восоци,етерни масла, полен и други органски соединенија. Оваа супстанција има докажано имуностимулативни дејствија. На овој начин, прополисот докажано го организмот од нападите на патогени микроорганизми и го зголемува имунитетот.

Еден од производи ефикасни за ваквиот начин на превенција и лекување, е Галапро спрејот на Галафарм, во нова, практична и полесна употреба, со додаден распрскувач. Галапро колекцијата е богата и со други производи, исто така со прополис, како: Галапро сируп со прополис и витамин Ц, Галапро капки со прополис за деца и возрасни, раствор за инхалација со прополис и ГАЛАПРО® инхалатор, дентален гел за деца и возрасни, стик за нега на усни, вагитории со прополис.

ГАЛАПРО® спреј со прополис (со 10% прополис во својот состав) прополис во со нова, практична и полесна употреба, со распрскувач.

Дејството на Галапро® спреј за грло и уста е збогатено со дејството на ментолот и активните компоненти на етерични масла од еукалиптус, нане и жалфија. Активните компоненти на етерично масло од жалфија имаат антисептично, адстрингентно и антиинфламаторно дејство.

Се препорачува за:
– Воспаленија, болки во грлото, ангина и ларингитис
– Гингивит (воспалени непца) и крварење на непцата
– Парадентоза
– Рани во устата и афти
– Механички повреди како последица на стоматолошки интервенции

и забоболка
Пакување: 50 ml

 

Повеќе информации за колекцијата на http://galafarm.com.mk/index.php/2015-03-18-19-44-13/2015-03-18-19-44-37

GALAPRO-NASLOVNA

Производител: Галафарм Скопје

 

*За примена на препораките во текстовите поврзани со здравје и исхрана, доколку е потребно, претходно консултирајте се со стручно лице.

*Доколку преземете содржина од mygalalife.com, задолжително е да се постави извор од каде е преземена истата.