Мода за мажи – тесни „карго“ панталони (галерија)

Карго панталоните беа апсолутен хит пред неколку години, но сега повторно се враќаат во мода, но малку модифицирани. Овој пат повеќе не се носат широките карго панталони, туку доста потесни во „skinnyили slimваријанта, со ластик кај глуждовите. Доколку немаат ластик, можете да ги носите и подвиткани. Ги има во најразлични бои: црни, темно и светло сиви, тегет, маслинести, крем и слично.

Можете да ги комбинирате со блузи, пуловери, џемпери, кошули, па дури и да ги носите со сако. Изборот е Ваш. Ова се нашите предлози:

 

Е.С.

 

Photos/pinterest.com

*Доколку преземете содржина од mygalalife.com, задолжително е да се постави извор од каде е преземена истата.