„Smoothie“ од кељ и манго

За денешниов работен ден Ви предлагаме smoothie со кељ и манго. Одличната комбинација на ова овошје и овој зеленчук ќе придонесе за лесно да го поднесете почетокот на денот.

allnutribulletrecipes.com
allnutribulletrecipes.com

Потребни состојки:

1 ½ шолја нискомаслено млеко

2 манга

1 шолја кељ

1 банана

1 супена лажица чиа семе

Стевија или мед по вкус

5-6 коцки мраз

blendtec.com
blendtec.com

Начин на подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер и изблендирајте. Содржината сипете ја во 2 чаши и декорирајте со манго.

 

На здравје!

Е.С.

photo1 / youtube.com

*За примена на препораките во текстовите поврзани со здравје и исхрана, доколку е потребно, претходно консултирајте се со стручно лице.

*Доколку преземете содржина од mygalalife.com, задолжително е да се постави извор од каде е преземена истата.