Акција на SILK производи за депилација

-10 % намалување на SILK ROLL ON природна смеса за депилација И SILK ленти за депилација, во Космо Тинекс, од 01.12.17 – 14.01.18

SILK® ROLL-ON природна смеса за депилација на тело

Природна депилација за отстранување на несаканите влакна од корен, без додадени парфеми и без парабени

– Кожата останува мазна и нежна и до 4 недели
– Прецизно и дозирано се нанесува со помош на roll-on апликаторот
– Лесно се отстранува со вода
– Погоден за сите типови на кожа
Пакување: 140 ml

 

SILK® ленти за депилација на лице и тело

*Анатомски прилагодливи ленти кои лесно се приспособуваат и на најтешко достапните делови од телото.

*Без Парабени и Алергени и изработени од потполно природни компоненти.

*Природен восок рамномерно распределен на лентите за уште подобар ефект на отстранување на влакната без остатоци од восок врз кожата.

*Збогатени со Шеа Путер, масло од Шипка, есенцијални масла и екстракти од шумско овошје.

*Заедно со 2 влажни марамчиња за совршени резултати и ЕФЕКТ НА СВИЛА после депилацијата