Галерија: Изгледајте деловно и со фармерки

Секако дека деловниот изглед не опфаќа само панталони и формални здолништа. Фармерките се исто така одличен избор за деловен изглед, но треба да се внимава како ќе се искомбинираат со остатокот од облеката.

Погрижете се секогаш остатокот од облеката да биде формален, односно кошула, сако и високи потпетици. Изгледот можете да го зачините и со некој накит или марама.

Еве неколку предлози:

 

Е.С.

Photos/ oasisamor.org, pinterest.com, omgoutfitideas.com, zimbio.com, styleoholic.com, work-outfits.com, fashionfinder.asos.com, bloglovin.com, weareladies.net, hellofashionblog.com, sydnestyle.com, whowhatwear.co.uk, theteacherdiva.com

*Доколку преземете содржина од mygalalife.com, задолжително е да се постави извор од каде е преземена истата.