Акција: Детска витаминска крема 250ml

BABYGAL® детска витаминска крема, 250ml, за секојдневна нега и заштита на нежната детска кожа. На акција – 10% во Тинекс. 

Цена: 145ден

 Акцијата трае од 18.12-31.12.17

Изработена по оригинална рецептура, со години наназад ДЕТСКАТА ВИТАМИНСКА КРЕМА е одличен производ кој ефикасно ја негува

и штити осетливата детска кожа.

– Заштитува и смирува од воспаленија и осипи предизвикани од столица и урина и контакт со пелените

– Лесно се впива, ја навлажнуваи негува кожата.
– Збогатена со витамини А и Е кој ја забрзува епителизацијата

– Не содржи синтетски емулгатори, конзерванси, антиоксидансии вештачки бои

– Изработена од суровини од природно потекло. Содржи хипоалергеничен ланолин.

– По нанесување на кремата, се формира тенок водоотпорен филм на кожата, кој спречува и смирува воспаленија и осипи предизвикани од влага и контакт со пелените, како и други иритации од урина, фецес, пот

– Може да се користи и за нега и заштита на сува и чувствителна кожа кај возрасни

– Без парабени

 GRUPNA