Mазна и убава кожа: Silk® крема за депилација

Кога сакате нежни и негувани нозе, а сакате безболна депилација, ви ја препорачуваме:

SILK® крема за депилација на тело со уреа од Галафарм

– Брзо, ефикасно и безболно ги отстранува несаканите влакна од телото

– Збогатена e со уреа, ја омекнува и хидратира кожата.
– По депилацијата, кожата е мека, мазна и освежена
– Пакувањето содржи и шпатула за нанесување и отстранување на кремата
Пакување: 100ml

Silk кремата може да ја побарате во поголемите маркети и аптеки, а на акциско намалување -15% е во Зегин, од 15.03.18 до крајот на месец Април.

*Доколку преземете содржина од mygalalife.com, задолжително е да се постави извор од каде е преземена истата.