„Smoothie“ со додаток на сончоглед и мака

Потребни состојки:

1 шолја млеко (вид на млеко по ваш избор)

2 замрзнати банани

2 супени лажици непечен лупен сончоглед

2 излупени урми

1 супена лажица мака во прав

¼ кафена лажица цимет

4 коцки мраз

deliciouslyella.com
deliciouslyella.com

Начин на подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер и изблендирајте. Содржината сипете ја во 2 чаши и декорирајте со издробен сончоглед.

На здравје!

 

Е.С.

 

photo1/ blissfulbasil.com

 

*За примена на препораките во текстовите поврзани со здравје и исхрана, доколку е потребно, претходно консултирајте се со стручно лице.

*Доколку преземете содржина од mygalalife.com, задолжително е да се постави извор од каде е преземена истата.