„Smoothie“ од мандарина, куркума и морков

Дозволете си освежувачко и задоволувачко чувство во утрата со ова smoothie.

laughterandlemonade.com
laughterandlemonade.com

Потребни состојки:

1 шолја бадемово млеко

½ шолја грчки јогурт

2 мандарини

2 моркова

1 кафена лажица куркума

2 кафени лажици агава сируп

4 коцки мраз

pinterest.co.uk
pinterest.co.uk

Начин на подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер и изблендирајте. Содржината сипете ја во 2 чаши и декорирајте со мандарина.

На здравје!

Е.С.

 

photo1/ blissfulbasil.com

 

*За примена на препораките во текстовите поврзани со здравје и исхрана, доколку е потребно, претходно консултирајте се со стручно лице.

*Доколку преземете содржина од mygalalife.com, задолжително е да се постави извор од каде е преземена истата.