„Smoothie“ со додаток на спанаќ и боровница

Ова smoothie е одлична комбинација на овошје и зеленчук. Иако не сте некој голем љубител на спанаќ, сепак можете да го пробате, бидејќи тој воопшто и нема да го почувствувате. Во целото прекрасно виолетово smoothie можете само да го видите спанаќот како мали зелени точки.

pinterest.ie
pinterest.ie

Потребни состојки:

1 шолја млеко по избор

1 банана

3-4 замрзнати јагоди

2/3 шолја замрзната боровница

1 шолја ливчиња спанаќ

1 супена лажица мед

Начин на подготовка:

Сите состојки се ставаат во блендер и се блендираат. Добиената содржина се сипува во 2 чаши и се декорира со 3 замрзнати боровинки.

На здравје!

physicalnutrition.com.au
physicalnutrition.com.au

 

Е.С.

 

photo1/ ana-white.com

 

*За примена на препораките во текстовите поврзани со здравје и исхрана, доколку е потребно, претходно консултирајте се со стручно лице.

*Доколку преземете содржина од mygalalife.com, задолжително е да се постави извор од каде е преземeн текстот.