„Sweet & sour Smoothie“ – со вишни

Овој пат Ви предлагаме да си подготвите smoothie кое во истовреме ќе биде и кисело и слатко. Доколку сте обожаватели на оваа мешавина на вкусови, Ви предлагаме да го подготвите за ужина.

genesistoday.com
genesistoday.com

Потребни состојки:

1 шолја млеко

½ шолја јогурт со вкус на ванила

1 замрзната банана

¾ вишни без семка

pinterest.co.uk
pinterest.co.uk

Начин на подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер и изблендирајте. Содржината сипете ја во чаша и декорирајте со вишна.

На здравје!

 

Е.С.

 

photo1/ primaverakitchen.com

 

*За примена на препораките во текстовите поврзани со здравје и исхрана, доколку е потребно, претходно консултирајте се со стручно лице.

*Доколку преземете содржина од mygalalife.com, задолжително е да се постави извор од каде е преземeн текстот.