Летни сетови/акции од ГАЛАФАРМ

ЛЕТНИ КОЛЕКЦИИ ОД ГАЛАФАРМ

СЕТОВИ СО ОДЛИЧНА ПОНУДА:

 

  1. Solarus млеко за сончање СПФ 27 + Solarus масло СПФ 6 + ГРАТИС Solarus AfterSun млеко за после сончање
  2. Solarus Kids млеко СПФ 50 + Solarus Kids млеко СПФ 30 + ГРАТИС Solarus Kids млеко за после сончање
  3. Solarus Kids крема СПФ 50 + Solarus Kids млеко СПФ 30 + ГРАТИС Цитрогала гел 100мл
  4. Solarus Kids крема СПФ 50 + Solarus крема СПФ 50 + ГРАТИС Цитрогала гел 100мл

NASLOVNA

 

SOLARUS КОЛЕКЦИЈА ЗА СОНЧАЊЕ

2

SOLARUS® млеко за сончање со УВА и УВБ филтри SPF 18 и 27 со арома на кокос

– Претставува хидратантна и лесно впивлива формулаза 100% хидратација на вашата кожа, која го спречува несаканиот пилинг, не остава масни траги и не ги блокира порите, овозможувајќи и на кожата да дише
– Високо ефикасните филтри обезбедуваат максимална заштита од штетното влијание на сончевите УВБ и УВА зраци
– Витамините А и Е се моќни антиоксиданси кои ги неутрализираат слободните радикали и го спречуваат предвременото стареење на кожата, правејќи ја кожата мека и мазна
– β-каротен е природна компонента која директно ја заштитува кожата од УВ-зраците, овозможувајќи брзо и ефикасно потемнување
Пакување: 200 ml

SOLARUS® SPF 6 масло за сончање со УВА и УВБ филтри, со арома на кокос

– Претставува специјална формула за интензивно потемнување и нега на кожата
– Лесно се впива и не ги затвора порите, овозможувајќи и на кожата да дише
– Витамините А и Е се моќни антиоксиданси кои ги неутрализираат слободните радикали и го спречуваат предвременото стареење на кожата, правејќи ја мека и мазна
– β-каротенот како природна компонента која ја штити кожата од УВ зраците, овозможува брзо и ефикасно потемнување
Пакување: 150 ml

 

SOLARUS® Хидратантна крема за лице, за заштита од сонце SPF 50

– Обезбедува висока заштита од штетните сончеви УВА и УВБ зраци

– Збогатена со екстракт од Алое Вера, Пантенол и Витамин Е , кои ефикасно ја хидратираат, регенерираат, ревитализираат и штитат кожата

– Формулација која лесно се впива и ја одржува кожата еластична, мека и нежна

Пакување: 100 ml

 

SOLARUS® хидратантно млеко за после сончање со арома на кокос

– Претставува активна хидратантна формула која лесно се впива во кожата
– Овозможува одржување на нејзината влажност и еластичност благодарение на тројното делување
– Природниот ектракт од Алое Вера делува хидратантно и овозможува одржување на влажноста на кожата после изложувањето на сончевите зраци
– Пантенолот ја смирува кожата и ја поттикнува нејзината регенерација, правејќи ја мека и мазна
Пакување: 200 ml

 

SOLARUS KIDS КОЛЕКЦИЈА ЗА СОНЧАЊЕ ЗА БЕБИЊА И ДЕЦА

3

SOLARUS® KIDS SPF 50 крема за сончање

Формула наменета за заштита на нежната детска кожа. Комбинацијата со минерален филтер обезбедува висока УВА и УВБ заштита.

-Збогатена со минерални филтри, Алое Вера, масло од невен & витамин Е

-Водоотпорна

Пакување: 200 ml

 

SOLARUS®KIDS млеко за сончање SPF 30 и 50

SOLARUS® KIDS млекото:
– Наменето е за нежната детска кожа
– Комбинацијата со минерален рефлектирачки филтер обезбедува висока УВА и УВБ заштита
– Специјално одбраната комбинација од природни масла го зголемува дејството на минералните филтри, овозможувајќи подеднаква распределеност,  а со тоа и подеднаква заштита на кожата
– Невеновото масло, витаминот Е и Алое вера екстрактот ја штитат, хидратираат, обновуваат и негуваат кожата, со што ја одржуваат мека, нежна и еластична
– Формира водоотпорна обвивка на кожата која штити во вода
– Безбедно за нежната и чувствителна детска кожа
Пакување: 200 ml

 

SOLARUS® KIDS млеко за после сончање

SOLARUS® KIDS млеко за после сончањее совршен избор за:
– Ладење
– Хидратирање
– Смирување на детската кожата после долготрајно изложување на сонце
– Наменето за нежната детска кожа.
– Комбинацијата од невеново масло и Д-пантенол ја поттикнува регенерацијата, ја тонизира и негува кожата, правејќи ја мазна, мека и нежна
– Природниот ектракт од Алое вера и кокосовото масло овозможуваат висока хидратација и не ги блокираат порите на кожата
– Jа смирува кожата после пoдолго изложување на сонце
Пакување: 150 ml

 

CITROGALA® Колекција за заштита од инсекти

4

CITROGALA® инсект репелент гел/стик/спреј

за заштита од инсекти

– Сигурна заштита за децата и возрасните од комарци, стршлени, крлежи и други инсекти
– Заштитата со спрејот и стикот трае 4-6 часа, кај гелот трае 2-4 часа
– Не содржат петрохемикалии, конзерванси и други токсини
– Ефикасна заштита на сите непокриени делови
– Имаат пријатен и освежувачки мирис
– Соодветно за деца и возрасни
– Практични и лесни за употреба

Пакување: гел / стик / спреј

                  100g/ 40g/ 120ml

 

 

Произведува: Галафарм Скопје www.galafarm.com.mk

Fb Galafarm