„Smoothie“ со праски и овесни снегулки

Комбинацијата на праска и овесни снегулки претворени во smoothie е одлично за појадок.

2'2

Потребни состојки:

½ шолја грчки јогурт

½ шолја бадемово млеко

2 праски

½ шолја овесни снегулки

2 супени лажици мед

½ кафена лажица цимет

4 коцки мраз

3'3

Начин на подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер и изблендирајте. Содржината сипете ја во 2 чаши и декорирајте со парче праска и малку овесни снегулки.

На здравје!

 

Е.С.

 

*За примена на препораките во текстовите поврзани со здравје и исхрана, доколку е потребно, претходно консултирајте се со стручно лице.

*Доколку преземете содржина од mygalalife.com, задолжително е да се постави извор од каде е преземeн текстот.

photos/ seattlerefined.com, recipesbnb.com, nutriliving.com