МАНГО „smoothie“

Потребни состојки:

½ шолја млеко (по ваш избор, но наша препорака – бадемово млеко)

1 шојла овошен јогурт од манго

1 шолја замрзнати коцки манго

1 банана

1 јаболко

Неколку свежи ливчиња нане

3-4 коцки мраз

*По желба може да додадете од зачинот кардамом, кој меѓу многутте поволности за организмот,  одличен е и за варење на храната и како превенција за настинки.

2-2

Начин на подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер и изблендирајте. Содржината сипете ја во 2 чаши и декорирајте со ливчиња нане.

На здравје!

3-3

Е.С.

 

photo/pillsbury.com, leaf.nutrisystem.com, silk.com

 

*За примена на препораките во текстовите поврзани со здравје и исхрана, доколку е потребно, претходно консултирајте се со стручно лице.

*Доколку преземете содржина од mygalalife.com, задолжително е да се постави извор од каде е преземeн текстот.