Еспадрили за топлото лето/галерија

Летните модни трендови полека, но сигурно си го наоѓаат своето место. Оваа година на врвот за најпосакуван и есприфатен моден трнд се наоѓаат удобните еспадрили.

Еспадрилите всушност се класика, која досега никогаш не излегле од мода. И оваа година при изборот на обувки, тие се на прво место. Идеални се за топлото време бидејќи се направени од мек и лесен материјал. На пазарот можете да ги најдете со висока платформа или рамни. Одлични се за секоја пригода, за на работа, за попладневни и вечерни излегувања, за прошетки. Можете да ги комбинирате со фустанчиња, панталони, фармерки, шорцеви. Изборот е Ваш.

Погледнете ги нашите предлози:

 

Е.С.

 

*Доколку преземете содржина од mygalalife.com, задолжително е да се постави извор од каде е преземeн текстот.

photos/pinterest.com