„Летен сон-smoothie“

Ова превкусно smoothie е богато со витамини и содржи 80% точност која ќе Ви е потребна за хидратација на телото за целиот ден. Исто така, овозможува да се чувствувате сити подолго време.

2-2

Потребни состојки:

1 шолја лубеница на коцки

½ шолја ананас

10 гр ѓумбир

1 шолја јогурт

5-6 коцки мраз

 

Начин на употреба:

Сите состојки ставете ги во блендер и изблендирајте. Содржината сипете ја во 2 чаши и декорирајте со парче ананас или лубеница.

На здравје!

 

Е.С.

 

photo/bitesandbowls.com, pinterest.com

 

*За примена на препораките во текстовите поврзани со здравје и исхрана, доколку е потребно, претходно консултирајте се со стручно лице.

*Доколку преземете содржина од mygalalife.com, задолжително е да се постави извор од каде е преземeн текстот.