Интересни ретро фустани со копчиња/галерија

Овие фустани потсетуваат на фустаните кои биле во мода во 60тите години.

Ги има во најразлични бои, со најразлични дезени, куси или долги. Имаат многу копчиња поставени на средина или на страна подолжината на фустанот.

Можат да се комбинираат со ниски или високи сандали, еспадрили или патики.

Одлично можат да се вклопат во попладневните или вечерни прошетки, на работа или пак, за свечени пригоди.

Е.С.

 

*Доколку преземете содржина од mygalalife.com, задолжително е да се постави извор од каде е преземeн текстот.

Photos/pinterest.com