„Ин“ – Фустани со трегери/галерија

Овој тренд од лани продолжува и оваа година. Ваквите фустани со трегери имаат буквално ретро изглед и веруваме дека ќе Ве вратат во детството, односно дваесетина години наназад.

Одлични се за комбинирање со топли џемпери, хулахопки со различни дезени, но препорачливо е тоа да се црни хулахопки и најразлично модели на чизми. Одлични се и за денски и за вечерни излегувања и прошетки.

Ви нудиме идеи превземени од Pinterest, а Вие пронајдете си го парчето кое одговара на Вашиот вкус:

 

Е.С.

Photos/pinterest.com

* Доколку преземете содржина од mygalalife.com, задолжително е да се постави извор од каде е преземeнa истата.