„Overisized“ џемпери и чизми над колена

Сезоната на плетените џемпери штотуку започна. Тие не само што изгледаат стилски, туку ќе Ви овозможат топлина во студените денови.

Оваа сезона есен/зима во тренд се најразлични модели на „oversized“ џемпери, во комбинација со чизми над колена. Овој изглед ќе Ви даде доза на сексапил и женственост.

Ваквата комбинација совршена е за вечерни урбани излегувања, а секако можете да ја ностите и преку ден. На оваа комбинација можете да додадете секаков накит и најразлични видови на чанти или ранци. Во текот на зимата, на оваа комбинација секако, одлично ќе одговара капут.

Во продолжение Ви нудиме неколку предлог идеи од Pinterest:

Е.С.

* Доколку преземете содржина од mygalalife.com, задолжително е да се постави извор од каде е преземeнa истата.

Photos/pinterest.com