Лут „wellnes shot“ за јак имунолошки систем

Овој „wellness shot“ е составен од најефикасни состојки содржани во една мала чашка. Со него можете да кажете збогум на грипот и настинките, поради тоа што го зајакнува имуниот систем.

2

Потребни состојки:

1 shot вода

1 лимон

½ кафена лажица куркума во прав

3 см ѓумбир

1/8 кафена лажица кајен пиперка

1/8 кафена лажица бибер

3

Начин на подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер и изблендирајте. Содржината сипете ја во две shot чаши и подготвено е за консумирање.

На здравје!

 

Е.С.

Важно: За примена на препораките во текстовите поврзани со здравје и исхрана, доколку е потребно, претходно консултирајте се со стручно лице.

* Доколку преземете содржина од mygalalife.com, задолжително е да се постави извор од каде е преземeнa истата.

photos/ gourmandeinthekitchen.com, witholle.com, janded.eu