„WINTER WONDERLAND SMOOTHIE“

Ова smoothie богато е со влакна, па поради тоа одлично е за намалување на килограмите, кои особено се добиваат во текот на зимските празници.

3-3

Потребни состојки:

1 круша

6-7 листови спанаќ

2 шаки зрна од зелено грозје

Прстофат цимет

Начин на подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер и изблендирајте. Содржината сипете ја во две помали чаши и декорирајте со цимет.

На здравје!

 

Е.С.

photos/ pinterest.com, littlesugarsnaps.com, wholefully.com

 

*За примена на препораките во текстовите поврзани со здравје и исхрана, доколку е потребно, претходно консултирајте се со стручно лице.

* Доколку преземете содржина од mygalalife.com, задолжително е да се постави извор од каде е преземeнa истата.