Холивудска насмевка со помош на…

Постојат бројни пасти за избелување на заби кои содржат ситни абразивни честици, кои што ги чистат забите механички.

Но, зашто да ги купувате, кога вие самите можете да направите природна паста за избелување на забите.

Измешајте малку сода бикарбона со паста за заби. Земете алуминиумска фолија и „здиплете“ ја во лента со ширина и должина која одговара на вашите заби. Добиената смеса нанесете ја на фолијата и ставете ја на забите. Држете 1 час. За видлив резултат повторувајте ја постапката 2 пати неделно.

блескави заби

 

ГАЛА-совет: Oваа постапка не ја користете премногу, бидејќи можете да ја оштетите глеѓта на забите.

 

Е.С.

слики/theviral.us