Здрави нокти – здрав ум!

Бенефит од грижатаправилната нега за ноктите

Ексфолијација на мртвите клетки на кожата;

Подобрување на циркулацијата;

Омекнување и хидратација на кожата;

Намалување на ризик од инфекции на ноктите;

Се избегнува грицкањето нокти;

Зајакнување на ноктите.

3-VO-1

SENSILIS® NAIL CARE 3 во 1 отстранувач на лак за нокти 

– Наменет за негување, навлажнување и чистење на ноктите
– Збогатен со Алое Вера, камилица и екстракт од црвено вино
– За лесно и брзо остранување на лак за нокти

од Галафарм

Козметички бенефит

По третирање на кутикулите, ноктите изгледаат подолги;

Исечените нокти изгледаат чисто и поретко доаѓа до кршење;

Разновидни бои и дезени;

Со француски маникир до класичен изглед.

здрави нокти-3

Бенефит при ослободување од стресот

Подобрување на психичкото и физичкото здравје при маникир или педикир;

Смирување на нервниот систем;

Подобрување на циркулацијата.

 

Е.С.

*насловна.foxynails141.wordpress.com

сл2/mazayaz.com

сл3/nileshopper.com