Пет витамини за убава кожа

Витамините кои ги внесуваме се од големо значење за негата на кожата:

А (против брчки, темни дамки и грубост на кожата)

Б3 (против црвенило на кожата)

Б5 (ја смирува кожата и ѝ овозможува хидратација)

Ц (против  дамки/флеки на кожата, ѝ дава сјај и убав изглед на кожата)

Е (ја негува и одржува природната влажност и мекоста на кожата, ги неутрализира штетните слободни радикали)

К (против подочници, модрици)

 

Ц.Б.