Моден хит – здолништа на преклоп

Дали веќе замисливте како да ги комбинирате овие тренди здолништа?

Како би ги искомбинирале ние? Дефинитивно со убави салонки или ниски сандали, согласно со дизајнот и колоритетот на здолништето која ќе ја изберете. Секако, со оглед на тоа дека за вкусовите не се расправа, можете да експериментарите кај овој моден тренд, и да го искомбинирате како што мислите дека би ви било најудобно и најстилски, според Вашиот стил и карактер.

Изборот на здолништа е голем, со различни должини и во различни материјали и бои, но ГАЛА-фаворит за пролет/лето 2016 се кратките здолништа во бела, светло сива или маслинеста боја, кои можат многу добро да се искомбинираат со едноставни маички и убав и соодветен накит. Секако, доколку сакате контраст, ваквата комбинација може да изгледа уште подобро и „шик“ со интересни маички со натписи или во впечатливи бои.

SLIKA-10

 

SLIKA-2

 

SLIKA-7

 

Ц.Б.

*Повеќе слики во ГАЛЕРИЈА