„Smoothie“ за рамен стомак

Доколку сакате рамен стомак, потребно е здраво да се храните. Ова „smoothie“ е одличен појадок за ваков резултат, бидејќи појадокот води до балансирана исхрана.

SLIKA-2

Потребни состојки:

2 дцл млеко

1,5 дцл пробиотски јогурт

2 круши или јаболки

2 супени лажици овесни снегулки

½ кафена лажица цимет

Прстофат сол

Мед по желба

Начин на подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер и изблендирајте.

Консумирајте го наутро.

На здравје!

SLIKA-3

 

Е.С.

насловна,сл3/luluthebaker.com

сл2/saaareeee.com

 

*Во врска со примена на препораките во текстовите со здравје и исхрана, претходно консултирајте се со стручно лице.

*Доколку превземете содржина од mygalalife.com, задолжително е да се постави извор од каде е превземан текстот.