„Smoothie“ за вљубено утро

Освен тоа што ова „smoothie“ изобилува со витамин Ц, неговата розова боја говори дека е совршено за утро полно со љубов. Ве советуваме ова утро да го подготвите за Вас и Вашиот партнер.

Потребни состојки:

Свежо цеден сок од 2 црвени цитрони

1 банана

150 гр свежи малини

Дробен мраз

Начин на подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер и изблендирајте. Содржината сипете ја во две чаши во кои претходно ќе ставите од дробениот мраз.

На здравје!

SLIKA-2

 

Е.С.

насловна сл/aglugofoil.com

сл2/ yummly.com

 

*Во врска со примена на препораките во текстовите поврзани со здравје и исхрана, претходно консултирајте се со стручно лице.

*Доколку превземете содржина од mygalalife.com, задолжително е да се постави извор од каде е превземан текстот.