Детоксикација на организмот со алое вера

Алое верата во себе содржи преку 240 лековити и хранливи состојки: витамините А, Б1, Б2, Б3, Б6, Б9, Б12, Ц, Е, манган, магнезиум, бакар, фолна киселина, калциум, калиум, хром, цинк и друго.

Повремено е добро да се консумира, бидејќи одлична е за детоксификација на организмот.

SLIKA-2

Ви нудиме рецепт за сок од алое вера:

Потребни состојки:

1 шолја вода

1 лист алое вера

1 портокал

Начин на подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер и изблендирајте. Од добиениот сок, земајте по една супена лажица наутро и навечер.

НАПОМЕНА: Не се препорачува да ја консумираат деца, трудници и доилки.

 

Е.С.

насловна сл/myspiritualroadtrip.com

сл2/chrisbeatcancer.com

*Во врска со примена на препораките во текстовите поврзани со здравје и исхрана, претходно консултирајте се со стручно лице.

*Доколку превземете содржина од mygalalife.com, задолжително е да се постави извор од каде е превземан текстот.