„Smoothie“ за блескава убавина

Дали Вашата коса станала безживотна, ноктите кршливи, а кожата сува и со сè почеста појава на акни?

Со секојдневно консумирање на ова smoothie Вашата коса ќе добие сјај, ноктите ќе бидат зајакнати, а кожата блескава и нежна.

Во ова smoothie сè е совршено избалансирано, што е одлично за појадок богат со витамини и минерали.

Потребни состојки:

250 мл млеко

1 банана

3 супени лажици овесни снегулки

1 супена лажица мед

SLIKA 2

Начин на подготовка:

Сите состојки ставете ги во бледнер и изблендирајте. Сервирајте во чаша.

Доколку сакате можете да додадете ореви или цимет.

 

SLIKA-3

 

Е.С.

насловна сл/cheatsheet.com

сл2/ farmersmarketbaskets.com

сл3/ thelemonbowl.com

 

*Доколку превземете содржина од mygalalife.com, задолжително е да се постави извор од каде е превземан текстот.