Како се слабее со магданос?

Доколку сакате да ослабете за краток временски период без напорни диети, според истражувањата, ова е совршен пијалак за тоа.

Потребни состојки:

60 гр магданос

1 лимон

200 мл вода

SLIKA-2

Начин на подготовка:

Ситно исецкајте го магданосот и исцедете го лимонот. Двете состојки ставете ги во чаша и прелијте ги со вода.

Овој пијалак се пие наутро пред јадење во текот на 5 дена, а потоа се прави пауза од 10 дена.

SLIKA-3

Магданосот ќе го забрза варењето на храната и согорувањето на калориите и ќе му помогне на организамот да ја исфрли вишокот вода. Исто така, го зајакнува организамот со витамини и минерали.

Секако, оваа ,,диета’’ не треба да ви стане навика ниту претерано и предолго да се употребува овој напиток.

 

Е.С.

насловна сл/ naturalhealthcareforyou.com

сл2/ beextrahealthy.com

сл3/ valzelyaeva.com

*Во врска со примена на препораките во текстовите поврзани со здравје и исхрана, претходно консултирајте се со стручно лице.

*Доколку превземете содржина од mygalalife.com, задолжително е да се постави извор од каде е превземан текстот.