Ново масло во семејството Sensilis – КОКОСОВО

Sensilis Kокосово масло ja штити кожата од штетните сончеви зраци и ја смирува после долготрајно изложување на сонце. Се препорачува за нега на сува и осетлива кожа. Ја хидратира, храни и штити кожата со што го забавува нејзиното стареење и ја одржува мека и мазна. Кокосовото масло го смирува надразнетиот скалп, помага при отстранување на перутот, ја негува оштетената коса, го јакне коренот и на косата и дава сјај, волумен и виталност. Со масажа на скалпот со кокосово масло се подобрува прокрвеноста на кожата и исхраната на коренот на косата, што поволно влијае на природниот раст на косата. 

KOKOSOVO-MASLO

Начин на употреба: 

Коса: Се нанесува на сува коса и на кожата на главата со нежно масирање. Се остава да стои околу 30 минути, а потоа се мие со благ шампон.
Кожа: Се нанесува во тенок слој и нежно се масира, 1 до 2 пати дневно.
Само за надворешна употреба.

 

Од Галафарм

 

*Доколку превземете содржина од mygalalife.com, задолжително е да се постави извор од каде е превземан текстот.