„Smoothie“ со вкусот на летото

Во текот на летниот период особено е важно да останете хидрирани. Ова „smoothie“ со лубеница и малини ќе Ви го овозможи тоа, а воедно и ќе Ве освежи. Исто така, одлично е за бубрезите!

SLIKA-2

Потребни состојки:

2 чаши сецкана лубеница без семки

1 чаша малини

2 кафени лажици сецкано свежо нане

½ чаша вода или кокосова вода

4-5 коцки мраз

Начин на подготовка:

Сите состојки ставете го во блендер и изблендирајте. Ќе добиете 2 чаши совршен пијалок за освежување и разладување. Доколку е потребно додадете уште вода. Украсете со ливчиња нане.

SLIKA-3

На здравје!

 

Е.С.

насловна сл/ recipeshubs.com

сл2/ castlerockvapor.com

сл3/ greatideas.people.com

*За примена на препораките во текстовите поврзани со здравје и исхрана, претходно консултирајте се со стручно лице.

*Доколку превземете содржина од mygalalife.com, задолжително е да се постави извор од каде е превземан текстот.