Диета со лубеница

Со водење на диета со лубеница, за 2 недели можете да изгубите 5 килограми. Доколку сакате лесто да ги загубите килограмите Ви препорачуваме да ја прочитате оваа диета:

 

ПРВ ДЕН

Појадок: 1 кришка црн леб, ½ виршла и кафе со млеко

Ужина: 100 гр ладна лубеница

Ручек: 1 порција супа од зеленчук, 150 гр пилешко на скара, зелена салата

Ужина: 100 гр ладна лубеница

Вечера: 1 кришка црн леб, 80 гр туна, 1 свежа пиперка

 

ВТОР ДЕН

Појадок: 1 кришка црн леб, 30 гр пилешки паризер, црно кафе

Ужина: 100 гр ладна лубеница

Ручек: 1 порција бистра пилешка супа, 150 гр ослич, 100 гр салата од компир и салата од домати

Ужина: 100 гр ладна лубеница

Вечера: 1 порција супа од зеленчук, 1 кришка црн леб

 

ТРЕТ ДЕН

Појадок: 1 кришка црн леб намачкан со пилешка паштета, кафе со млеко

Ужина: 100 гр ладна лубеница

Ручек: 1 порција говедска супа, 200 гр шпагети во болоњезе сос, зелена салата

Ужина: 100 гр ладна лубеница

Вечера: 150 гр ориз со зеленчук

 

ЧЕТВРТИ ДЕН

Појадок: 1 кришка црн леб намачкана со путер и мед

Ужина: 100 гр ладна лубеница

Ручек: 1 порција супа од спанаќ, 200 гр динстано јунешко месо со зеленчук, салата по избор

Ужина: 100 гр ладна лубеница

Вечера: салата со 100 гр пилешко месо, 50 гр варен компир и 50 гр карфиол

 

ПЕТТИ ДЕН

Појадок: 1 кришка црн леб, 1 виршла со малку сенф, 1 чаша незасладена лимонада

Ужина: 100 гр ладна лубеница

Ручек: 1 кришка црн леб, 150 гр печено пилешко месо, 100 гр варена боранија

Ужина: 100 гр ладна лубеница

Вечера: грчка салата

 SLIKA-2

ШЕСТИ ДЕН

Појадок: 1 кришка црн леб, 50 гр шунка, кафе со млеко

Ужина: 100 гр ладна лубеница

Ручек: 1 порција говедска супа, 200 гр јунешко месо динстано со зеленчук, салата по избор

Ужина: 100 гр ладна лубеница

Вечера: 100 гр јогурт

 

СЕДМИ ДЕН

Појадок: 1 кришка црн леб, 50 гр сирење, 1 чаша јогурт со ниска масленост, 1 кришка лубеница

Ужина: 100 гр ладна лубеница

Ручек: 1 кришка црн леб, 200 гр варена зелка со јунешко месо

Ужина: 100 гр ладна лубеница

Вечера: /

SLIKA-3

 

Е.С.

насловна сл/ healthline.com

сл2/ secret-ingredient.ru

сл3/ nutritionsecrets.com

 

*За примена на препораките во текстовите поврзани со здравје и исхрана, претходно консултирајте се со стручно лице.

*Доколку преземете содржина од mygalalife.com, задолжително е да се постави извор од каде е преземен текстот.