„Smoothie“ совршено за ужина

Ова „smoothie“ од банана и путер од кикирики е совршено за ужина, но може да го употребите и како појадок.

Потребни состојки:

2 шолји млеко

2 банани

1 супена лажица путер од кикирики

2 кафени лажици мед

4-5 коцки мраз

Начин на подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер и блендирајте додека не добиете одлична кремаста смеса. Содржината ставете ја во 2 чаши и декорирајте со дробени кикирики.

 

На здравје! :-)

 

Е.С.

насловна сл/ delightfulemade.com

*За примена на препораките во текстовите поврзани со здравје и исхрана, претходно консултирајте се со стручно лице.

*Доколку преземете содржина од mygalalife.com, задолжително е да се постави извор од каде е преземeн текстот.