„Smoothie“ од јагоди и ананас против подуеност

Подгответе си прекрасно smoothie кое ќе Ви помогне против подуеноста и ќе го подобри варењето на храната.

Потребни состојки:

300 мл кокосово млеко

½ банана

5 јагоди

1/5 ананас

5 ливчиња спанаќ

Начин на подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер и изблендирајте додека не ја добиете потребната густина. Сипете ја содржината во чаша и декорирајте со овошјето.

SLIKA-2

 

Е.С.

pic1/ breakfastdramaqueen.com

pic2/ damndelicious.net

*За примена на препораките во текстовите поврзани со здравје и исхрана, претходно консултирајте се со стручно лице.

*Доколку преземете содржина од mygalalife.com, задолжително е да се постави извор од каде е преземeн текстот.