Со „eatelligence“ до фит изглед

Дали сте слушнале за ,,eatelligence’’ – интелигентна храна?

Со современиот начин на живот, сè помалку имаме време за квалитетна исхрана, било да се наоѓаме на работа, во училиште, на факултет, на тренинг… Сè помалку имаме време да се посветиме на здравата исхрана, што на крај донесува негативни резултати по здравјето, кои на почетокот не сме можеле да ги забележиме.

За среќа, на пазарот за здрава храна се појави OrganIQ Food или едноставно кажано eatelligence. Овој единствен додаток за прехрана е идеално решение за личности кои водат динамичен живот.

Оваа интелигентна храна треба да се консумира во текот на 21 ден, по два пати дневно – за доручек и вечера. Најдобро делува во комбинација со млеко, јогурт или вода.

SLIKA-2

При внесувањето во организмот, потполно се прилагодува на потребите на телото и со тоа создава рамнотежа. Има 100% органски состав од 15 состојки: пченични снегулки, какао прав, лен, цимет, просо, овес, морков, ориз, печен наут, соја снегулки, оригано, босилек, јачмен и`рж.

Го одржува нивото на шеќер во крвта.

Погоден е во примена на ниско калорични диети.

Дава одлични резултати во опоравување од некое заболување.

Содржи влакна, јагленихидрати и Омега 3 масни киселини.

Не содржи шеќер, вештачки бои и засладувачи.

Идеален за прехрана на вегетаријанци, вегани и макробиотичари.

Го зајакнува организмот на човекот.

Клинички е испитан и одобрен за користење.

SLIKA-3

 

Е.С.

pic/ krenizdravo.rtl.hr

*За примена на препораките во текстовите поврзани со здравје и исхрана, претходно консултирајте се со стручно лице.

*Доколку преземете содржина од mygalalife.com, задолжително е да се постави извор од каде е преземeн текстот.