Ледено „smoothie“ за рамен стомак

Надуениот стомак е проблем со кој се среќаваат и мажите и жените. Настанува од храната и пијалоците кои ги внесуваме во текот на денот.

Доколку сакате да имате рамен стомак подгответе си го ова совршено ледено smoothie:

Потребни состојки:

1 шоља ниско масно млеко

150 гр конзервиран ананас

1 супена лажица ленено масло

3-4 коцки лед

SLIKA-2

Начин на подготовка:

Сите состојќи ставете ги во блендер и изблендирајте. Сервирајте во чаша која ќе ја декорирате со парче ананас.

SLIKA-3

На здравје!

 

Е.С.

pic1/ asplashofvanilla.com

pic2/ pinterest.com

pic3/ yummly.com

 

*За примена на препораките во текстовите поврзани со здравје и исхрана, претходно консултирајте се со стручно лице.

*Доколку преземете содржина од mygalalife.com, задолжително е да се постави извор од каде е преземeн текстот.