Едноставни есенски идеи за шминка

Оваа есен, шминката е составена од истакнати трепки и темни кармини за усни, мојата омилена комбинација. Јас веќе уживам во користење на темните кармини  и  есенските земјени тонови на сенки за очи. Затоа, денес за Вас припремив неколку идеи за шминка одлични за секојдневна, опуштена вечерна или свечена пригода. Изгледи кои на лесен и едноставен начин може ги прилагодите на Вашите потреби и вкусови, а притоа на лесен и едноставен начин да ги направите  сами . Уживајте.

А веќе во следниот текст, ќе може да погледнете предлог идеи на фризури за оваа есен, кои одлично ќе може да ги вклопите со овие make up идеи..

 

SLIKA-2

 

SLIK-3

 

SLIKA-4

 

POSLEDNA

 

Марија Ѓорѓијоска Анѓелеска, beauty-блогер и сопственик на блогот My Make Up Bag M

 

Извор на слики:

Насловна сл: buseterim.com.tr

Останати:

harpersbazaar.com

makeup-styles.net

makeup.vidalondon.net

 

*Доколку преземете содржина од mygalalife.com, задолжително е да се постави извор од каде е преземeн текстот.