Едноставни есенски идеи за фризура

Како што напоменав во претходниот текст, денес ќе ви прикажам неколку трендови на фризури кои се актуелни и одлични за оваа есен. Со истакнатата и драматична шминка преку темните кармнини за усни, оваа есен косата е сведениот детал и едноставниот.

Па така, едноставната пуштена коса, коса во таласи и сосема едноставни пунџи , се целосно Ин.

Оваа есен, погрижете се Вашата коса да биде негувана и здрава полна со сјај, а омбре ефектот еден начин на промена на изгледот на Вашата коса.

SLIKA-2

SLIKA-3

SLIKA-4

SLIKA-5

 

Марија Ѓорѓијоска Анѓелеска, beauty-блогер и сопственик на блогор My Make Up Bag M

 

Извор на слики:

beautystat.com

harpersbazaar.com

glamour-hairstyles.net/

hairstyles-galaxy.com

Насловна:

europefashiondress.blogspot.mk

 

 

*Доколку преземете содржина од mygalalife.com, задолжително е да се постави извор од каде е преземeн текстот.