„Smoothie“ со џем

Добро утро! Денес за појадок Ви предлагаме малку поинакво smoothie од вообичаено. Ви предлагаме уште веднаш да го пробате ова smoothie во кое меѓу другите состојки, содржи и џем.

SLIKA-2

Потребни состојки:

1 шолја млеко, по можност од бадеми

1 банана

¼ шолја овесни снегулки

1 ½ џем во вкус по желба

3-4 коцки мраз

Начин на подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер и изблендирајте. Содржината сипете ја во чаша и декорирајте со банана или овесни снегулки.

 

На здравје!

 

Е.С.

 

pic1/ tastespotting.com

pic2/ recipeshubs.com

 

*За примена на препораките во текстовите поврзани со здравје и исхрана, доколку е потребно, претходно консултирајте се со стручно лице.

*Доколку преземете содржина од mygalalife.com, задолжително е да се постави извор од каде е преземeн текстот.